FOTOWOLTAIKA

Fotowoltaika
Piła

Odkryj zieloną stronę mocy z naszymi zaawansowanymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi, które oferujemy w Pile dla klientów indywidualnych, małych i dużych firm oraz gospodarstw rolnych. Zgłaszając się do nas nie tylko znacznie obniżysz koszty energii, ale przyczynisz się również do współtworzenia ekologicznej przyszłości.

fotowoltaika w pile

Korzyści

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w Pile?

01

Długoterminowe oszczędności

Rosnące ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne w Pile jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

02

Ekologiczne życie

Fotowoltaika, to najbardziej efektywne i ekologiczne źródło energii odnawialnej, jakie jest aktualnie dostępne.

03

Twoja wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.​

04

Nowoczesny design

Oferowane przez nas dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują na firmie czy domu. 

05

Wzrost wartości nieruchomości

Nieruchomości z fotowoltaiką często mają wyższą wartość rynkową ze względu na niższe koszty utrzymania i plusy ekologiczne.

06

Niezależność energetyczna

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.​

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami przez formularz. Aby otrzymać kontakt telefoniczny, podaj swój numer telefonu. 

ZOBACZ DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ

Atuty współpracy z nami

3OZE

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

Dajemy do 5 lat gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły fotowoltaiczne i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum
formalności

Umowę podpisujemy elektronicznie, a wszelkie inne formalności załatwiamy za klienta.

Opieka
posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

Zgłoś się
do nas

Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile możesz zyskać.

nasze portfolio

Zobacz wykonane przez nas instalacje

3OZE

Poznaj opinie naszych klientów

Klienci o nas

Opinie

Referencje naszego poprzednika organizacyjnego, czyli marki Solarcon oraz marki 3OZE, która jest jej następcą. Te i inne opinie znajdziesz na naszych profilach w Google oraz Oferteo.

Previous
Next

Firma godna polecenia. Kontakt z klientem, przygotowanie projektu, dobór rozwiązań sprzętowych i podpisywanie umowy oceniam bardzo wysoko. Pełen profesjonalizm i dbałość o szczegóły na każdym etapie montażu. Wykorzystywany osprzęt tylko od sprawdzonych dostawców i producentów- żadnej "taniej chińszczyzny". Cena uczciwie skalkulowana w stosunku do zainstalowanych komponentów i jakości wykonania. Nie jest najniższa, ale nie jest również przesadnie wysoka. Dobry produkt musi po prostu tyle kosztować... Polecam inwestorom szukającym dobrego projektu oraz jakości i estetyki wykonania.

Dariusz

Wszystko odbyło się wzorcowo, omówienie instalacji, zaplanowanie instalacji, potem montaż i pomoc w załatwieniu formalności z ENEA. W zasadzie trudno jest powiedzieć, że cokolwiek można było zrobić lepiej. Po prostu super.

Mikołaj

Prace wykonane zgodnie z zamówieniem. Kontakt bardzo dobry. W razie jakichkolwiek wątpliwości można liczyć na wyjaśnienia i poradę. Polecam.

Sławomir

Cała operacja zainstalowania systemu PV przez firmę Solarcon przebiegla szybko i sprawnie. Co więcej, wszystkie formalności włącznie z pośrednictwem w uzyskaniu kredytowania tej inwestycji, oraz złożeniem wniosku o dotację z programu rządowego "Mój Prąd" i oczywiście zgłoszeniem w zakładzie energetycznym zostały dopelnione przez Solarcon. Do nas należało tylko podjęcie decyzji o zakupie instalacji. Polecamy współpracę z Solarcon.

Bartłomiej

Najlepsza cena i ogromna kompetencja doradcy. Do tego świetni montażyści - sprawnie, szybko i czysto w domu.

Agata

Bardzo sprawna i rzeczowa prezentacja na spotkaniu w sprawie oferty. Dokładne odpowiedzi na zadawane pytania i wątpliwości , Podczas wizji lokalnej dopasowanie projektu do infrastruktury budynku (jak najmniejsza inwazyjność). Otrzymana wycena wraz z projektem bardzo czytelna. Pomoc w uzyskaniu kredytowania no i montaż bardzo sprawny i czysty, polecam.

Marcin

Firma w pełni profesjonalna. Do każdej instalacji podchodzą indywidualnie dobierając optymalny sposób montażu w zależności od panujących warunków technicznych i oczekiwań klienta, czego efektem jest maksymalna możliwa wydajność. Proces montażu przebiega bezproblemowo, a wykonawcy charakteryzują się doskonałym przygotowaniem zawodowym, zarówno w zakresie fizycznego montażu paneli jak też w zakresie montażu instalacji elektrycznej.

Kazik

Super obsługa, niebagatelna wiedza techniczna, super komunikatywność oraz niesamowita szybkość działania. Bardzo serdecznie wszystkim polecam.

Jakub

dowiedz się więcej

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Fotowoltaika w Pile wciąż jest opłacalna – niezależnie od tego, czy chcesz ją zamontować na dachu swojego domu jednorodzinnego, czy też siedziby firmy. Oczywiście na opłacalność inwestycji wpływa wiele czynników, a jednym z nich są dostępne dotacje. Programów jest całkiem sporo, a najpopularniejsze to m.in. ulga termomodernizacyjna, program Mój Prąd, czy dotacja Czyste Powietrze. Pozwalają zmniejszyć ostateczną cenę za instalację i montaż. Panele zwiększają również wartość nieruchomości, a to kolejna istotna kwestia. W przypadku chęci sprzedaży, możesz uzyskać wyższą kwotę. 

Dzięki panelom fotowoltaicznym, możesz czerpać niemalże darmową energię, nie martwiąc się przy tym o przerwy w dostawie prądu, czy wszelkie awarie. Warto również pamiętać, że opłacalność nie dotyczy wyłącznie korzyści finansowych. Panele fotowoltaiczne w Pile opłacają się również dlatego, że pozytywnie wpływają na środowisko. Nie wytwarzają substancji szkodliwych dla środowiska – nie wykorzystuje się ich nawet podczas montażu. Dodatkowym atutem jest brak emisji dźwięków podczas pracy instalacji.

Prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej to gwarancja jej wieloletniego działania. Firma fotowoltaiczna zajmuje się jednak nie tylko jej montażem, ale także doborem instalacji. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na te firmy, które posiadają już doświadczenie i działają w tej branży od przynajmniej kilku lat. 

Datę założenia firmy łatwo jest sprawdzić – takie informacje znajdują się w rządowych serwisach CEIDG i KRS. Możesz również skontaktować się z firmą w celu uzyskania referencji klientów. Instalatorzy, którzy cieszą się dobrą opinią – nie będą mieć z tym problemu. Z kolei ci, którzy na swoim koncie mają wiele nieudanych realizacji, raczej nie będą chętni. 

Jeśli znajdziesz dobrą firmę, która instaluje fotowoltaikę w Pile – poproś o szczegółowy kosztorys usługi. Zbyt niska cena powinna wzbudzić Twoje wątpliwości, podobnie jak płatność z góry. Zdecydowana większość instalatorów wymaga jedynie zaliczki w wysokości 30%, reszta kwoty opłacana jest po zamontowaniu fotowoltaiki. 

Rzetelne firmy instalujące panele słoneczne w mieście Piła będą również oferować gwarancję na montaż. Najczęściej obejmuje umieszczenie paneli i falownika, okablowanie, a także konstrukcję. Unikaj instalatorów, którzy nie udzielają gwarancji. Myśl również w perspektywie długoterminowej – wieloletnia gwarancja nie będzie przydatna, jeśli firma po roku ogłosi bankructwo. 

Jeśli ktoś z Twoich bliskich montował na swoim dachu panele fotowoltaiczne w Pile i jest zadowolony z instalatora – być może dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług tej samej firmy? Usatysfakcjonowani klienci stanowią najlepsze potwierdzenie, że firma świadczy usługi na wysokim poziomie.

Jednym z kluczowych czynników przy wyborze paneli jest ich moc. Powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb domowników, a pomocy z dopasowaniem mocy – powinien ci udzielić instalator. Panele fotowoltaiczne w Pile różnią się także sprawnością i jest to kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Na sprawność ogniw wpływa m.in. ich rodzaj, ale nawet i montaż, czy kąt nachylenia. Im sprawność jest wyższa, tym oczywiście lepiej dla Ciebie. 

Uwagę należy zwrócić również  a rodzaj ogniw. Dwa najpopularniejsze to:

  • ogniwa polikrystaliczne – ich sprawność to około 14-16%, są tańsze, jednak wymagają większej powierzchni do zainstalowania tej samej liczby paneli, wykonuje się je najczęściej z krzemu polikrystalicznego,
  • ogniwa monokrystaliczne – ich sprawność to około 15-19%, charakteryzują się wysoką efektywnością, do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej klasy, czysty krzem, ogniwa te są droższe od polikrystalicznych. 

Dostępne są również panele cienkowarstwowe, jednak te cieszą się nie tylko małym zainteresowaniem, ale również niską sprawnością. W zależności od konkretnego typu, sprawność ta jest na poziomie od 6 do 14%. 

Tak jak i w przypadku każdego produktu, tak i fotowoltaika ma swoich liderów wśród producentów. Zdecydowana większość paneli fotowoltaicznych produkowana jest w Chinach. Zwracaj więc uwagę wyłącznie na firmy, które są polecane oraz których produkty zostały odpowiednio przetestowane. 

Postaw na jakościowe panele fotowoltaiczne w Pile i ciesz się doskonale działającą instalacją!