FOTOWOLTAIKA

Fotowoltaika
Ostrów Wielkopolski

Odkryj zieloną stronę mocy z naszymi zaawansowanymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi, które oferujemy w Ostrowie Wielkopolskim dla klientów indywidualnych, małych i dużych firm oraz gospodarstw rolnych. Zgłaszając się do nas nie tylko znacznie obniżysz koszty energii, ale przyczynisz się również do współtworzenia ekologicznej przyszłości.

fotowoltaika ostrów wlkp.

Korzyści

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w Ostrowie Wielkopolskim?

01

Długoterminowe oszczędności

Rosnące ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne w Ostrowie Wlkp. jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

02

Ekologiczne życie

Fotowoltaika, to najbardziej efektywne i ekologiczne źródło energii odnawialnej, jakie jest aktualnie dostępne.

03

Twoja wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.​

04

Nowoczesny design

Oferowane przez nas dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują na firmie czy domu. 

05

Wzrost wartości nieruchomości

Nieruchomości z fotowoltaiką często mają wyższą wartość rynkową ze względu na niższe koszty utrzymania i plusy ekologiczne.

06

Niezależność energetyczna

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.​

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami przez formularz. Aby otrzymać kontakt telefoniczny, podaj swój numer telefonu. 

ZOBACZ DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ

Atuty współpracy z nami

3OZE

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

Dajemy do 5 lat gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły fotowoltaiczne i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum
formalności

Umowę podpisujemy elektronicznie, a wszelkie inne formalności załatwiamy za klienta.

Opieka
posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

Zgłoś się
do nas

Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile możesz zyskać.

nasze portfolio

Zobacz wykonane przez nas instalacje

3OZE

Poznaj opinie naszych klientów

Klienci o nas

Opinie

Referencje naszego poprzednika organizacyjnego, czyli marki Solarcon oraz marki 3OZE, która jest jej następcą. Te i inne opinie znajdziesz na naszych profilach w Google oraz Oferteo.

Previous
Next

Firma godna polecenia. Kontakt z klientem, przygotowanie projektu, dobór rozwiązań sprzętowych i podpisywanie umowy oceniam bardzo wysoko. Pełen profesjonalizm i dbałość o szczegóły na każdym etapie montażu. Wykorzystywany osprzęt tylko od sprawdzonych dostawców i producentów- żadnej "taniej chińszczyzny". Cena uczciwie skalkulowana w stosunku do zainstalowanych komponentów i jakości wykonania. Nie jest najniższa, ale nie jest również przesadnie wysoka. Dobry produkt musi po prostu tyle kosztować... Polecam inwestorom szukającym dobrego projektu oraz jakości i estetyki wykonania.

Dariusz

Wszystko odbyło się wzorcowo, omówienie instalacji, zaplanowanie instalacji, potem montaż i pomoc w załatwieniu formalności z ENEA. W zasadzie trudno jest powiedzieć, że cokolwiek można było zrobić lepiej. Po prostu super.

Mikołaj

Prace wykonane zgodnie z zamówieniem. Kontakt bardzo dobry. W razie jakichkolwiek wątpliwości można liczyć na wyjaśnienia i poradę. Polecam.

Sławomir

Cała operacja zainstalowania systemu PV przez firmę Solarcon przebiegla szybko i sprawnie. Co więcej, wszystkie formalności włącznie z pośrednictwem w uzyskaniu kredytowania tej inwestycji, oraz złożeniem wniosku o dotację z programu rządowego "Mój Prąd" i oczywiście zgłoszeniem w zakładzie energetycznym zostały dopelnione przez Solarcon. Do nas należało tylko podjęcie decyzji o zakupie instalacji. Polecamy współpracę z Solarcon.

Bartłomiej

Najlepsza cena i ogromna kompetencja doradcy. Do tego świetni montażyści - sprawnie, szybko i czysto w domu.

Agata

Bardzo sprawna i rzeczowa prezentacja na spotkaniu w sprawie oferty. Dokładne odpowiedzi na zadawane pytania i wątpliwości , Podczas wizji lokalnej dopasowanie projektu do infrastruktury budynku (jak najmniejsza inwazyjność). Otrzymana wycena wraz z projektem bardzo czytelna. Pomoc w uzyskaniu kredytowania no i montaż bardzo sprawny i czysty, polecam.

Marcin

Firma w pełni profesjonalna. Do każdej instalacji podchodzą indywidualnie dobierając optymalny sposób montażu w zależności od panujących warunków technicznych i oczekiwań klienta, czego efektem jest maksymalna możliwa wydajność. Proces montażu przebiega bezproblemowo, a wykonawcy charakteryzują się doskonałym przygotowaniem zawodowym, zarówno w zakresie fizycznego montażu paneli jak też w zakresie montażu instalacji elektrycznej.

Kazik

Super obsługa, niebagatelna wiedza techniczna, super komunikatywność oraz niesamowita szybkość działania. Bardzo serdecznie wszystkim polecam.

Jakub

dowiedz się więcej

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wraz z rosnącymi cenami energii elektrycznej, powstaje coraz to więcej instalacji fotowoltaicznych. Czy nadal są one tak opłacalne jak kiedyś? Zdecydowanie, a rosnące ceny za prąd to tylko jeden z wielu powodów. Im podwyżki będą częstsze, tym instalacja będzie bardziej opłacalna. 

Instalacja fotowoltaiczna dla domu zwraca się po około 4-5 latach. Jej żywotność z kolei to średnio 20-30 lat, choć może to być znacznie więcej. Dostępne dotacje pozwalają dodatkowo obniżyć ostateczną cenę fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim. Banki oferują także finansowanie na atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu możesz płacić miesięczne raty, nie wykładając przy tym kilkudziesięciu tysięcy już na samym początku. 

Dodatkowo fotowoltaika w mieście Ostrów Wielkopolski pozwala zwiększyć wartość nieruchomości. Dla firm inwestycja ta będzie wiązać się również z korzyściami wizerunkowymi. W końcu pozwala zadbać o środowisko naturalne.  

Inwestycja ta jest więc opłacalna, jednak pod warunkiem, że nie planujesz w najbliższych latach wymieniać dachu. Jeśli tak – zrób to przed montażem paneli. Dach jest najlepszym miejscem dla modułów i jeśli nie musisz – nie rezygnuj z instalacji paneli właśnie w tym miejscu.

Podjęcie decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim to nie wszystko – musisz również znaleźć odpowiednią firmę, która je zainstaluje. Prawidłowy montaż ma szczególne znaczenie dla żywotności instalacji, więc etap ten jest bardzo ważny. 

W pierwszej kolejności warto porównać firmy, które świadczą usługi w danej lokalizacji. Sprawdź dokładny zakres usług, dotychczasowe realizacje oraz datę zarejestrowania działalności. Doświadczenie jest niezwykle ważne. Pozwala wypracować sposób pracy, a także zminimalizować ryzyko pojawiania się wszelkich nieprawidłowości. 

Montażem paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim powinna zająć się firma z odpowiednimi uprawnieniami. Mowa tu o uprawnieniach SEP typu D i E. Umożliwiają podjęcie pracy z urządzeniami pracującymi przy prądzie. Przydatny jest także certyfikat UDT wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego. Potwierdza posiadanie kwalifikacji do instalacji fotowoltaiki. 

Jeśli znajdziesz rzetelną firmę, która na swoim koncie posiada wiele realizacji oraz wieloletnie doświadczenie – najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z instalatorem. Możesz dopytać go o szczegóły współpracy, wzór umowy, jak i sposób rozliczenia się. Koniecznie zorientuj się również, na jakich panelach pracuje instalator. Zyskasz dzięki temu pewien obraz na to, czy dana osoba posiada stosowną wiedzę dot. dostępnych rodzajów paneli i czy rzeczywiście jest w stanie znaleźć najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Nie bój się zadawać pytań, a gdy jakikolwiek aspekt związany ze współpracą będzie źródłem wątpliwości – wyjaśnij to przed podpisaniem umowy. 

Wybór odpowiednich modułów fotowoltaicznych to kolejny istotny krok, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się sprawną i skuteczną instalacją. Zanim przejdziesz do bardziej szczegółowych parametrów, w pierwszej kolejności określ, jaki rodzaj ogniw Cię interesuje. 

  • monokrystaliczne – cieszą się najwyższą wydajnością na poziomie 17-23%, są również najdroższe, posiadają charakterystyczną, czarną barwę, a do ich produkcji wykorzystuje się pojedynczy krzem,
  • polikrystaliczne – ich cena jest średnia, z kolei wydajność to poziom 14-16%, są łatwodostępne, wytwarza się je z niejednolitych kryształów krzemu polikrystalicznego, 
  • amorficzne – są najtańsze ze wszystkich trzech rodzajów, ich wydajność jest na poziomie 6-11%, są cienkie, jednak ich montaż jest nieco bardziej wymagający, a ich dostępność, niska. 

Przy wyborze paneli kluczowym aspektem jest również gwarancja. Każdy producent paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim udziela gwarancji na produkt – może to być 10 lat, a może być nawet i 25. Warto jednak upewnić się, że firma produkująca panele jest wypłacalna i czy dobrze sobie radzi. Jeśli bowiem zbankrutuje, nawet najdłuższa z dostępnych gwarancji nie przyda się.