pompy ciepła

Pompy ciepła
Poznań

Odkryj moc natury z naszymi innowacyjnymi pompami ciepła. Oferujemy nie tylko wysokie oszczędności na ogrzewaniu, ale także szansę na aktywny udział w kreowaniu zielonej przyszłości. Dowiedz się, dlaczego w Poznaniu i okolicy warto wybrać właśnie nas. 

pompa ciepła poznań

Korzyści

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła w Poznaniu?

01

Niskie koszty eksploatacji

Rosnące ceny prądu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś bardzo opłacalna finansowo, szczególnie gdy połączy się ją z instalacją fotowoltaiczną. 

02

Ekologiczne życie

Pompa ciepła, to najbardziej efektywny i ekologiczny sposób ogrzewania, jaki możesz wybrać dla swojego domu lub firmy. 

03

Twoja wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się efektywnym ogrzewaniem bez wysiłku.​

04

Nowoczesny design

Pompy ciepła, które montujemy u naszych klientów są dopasowane do wyglądu budynku i świetnie się prezentują. 

05

Wszechstronne zastosowania

Pompy ciepła mogą służyć nie tylko do ogrzewania, ale także do chłodzenia pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej.

06

Dofinansowania

Możesz uzyskać wysokie dofinansowanie na instalację pompy ciepła, co znacznie obniża początkowy koszt inwestycji.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami przez formularz. Aby otrzymać kontakt telefoniczny, podaj swój numer telefonu. 

USŁUGI KOMPLEMENTARNE

3OZE

Jeszcze więcej korzyści z innymi usługami

Fotowoltaika

Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną to duet doskonały, dzięki któremu możesz zasilać ogrzewanie budynku bezpłatną i ekologiczną energią. 

Magazyny energii

Skorzystaj z magazynu energii połączonego z instalacją fotowoltaiczną i zyskaj niezależność energetyczną oraz jeszcze większe oszczędności. 

Ładowarki EV

Jeśli posiadasz samochód elektryczny to ładowarka EV jest w Twoim domu niezbędna. U nas zamówisz taką, która ładuje szybko i niezawodnie. 

nasze portfolio

Zobacz wykonane przez nas instalacje

3OZE

ZOBACZ DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ

Atuty współpracy z nami

3OZE

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy ciepła w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

Dajemy do 5 lat gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na pompę ciepła.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum
formalności

Umowę podpisujemy elektronicznie, a wszelkie inne formalności załatwiamy za klienta.

Opieka
posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

Zgłoś się
do nas

Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile możesz zyskać.

Poznaj opinie naszych klientów

Klienci o nas

Opinie

Referencje naszego poprzednika organizacyjnego, czyli marki Solarcon oraz marki 3OZE, która jest jej następcą. Te i inne opinie znajdziesz na naszych profilach w Google oraz Oferteo.

Previous
Next

Firma godna polecenia. Kontakt z klientem, przygotowanie projektu, dobór rozwiązań sprzętowych i podpisywanie umowy oceniam bardzo wysoko. Pełen profesjonalizm i dbałość o szczegóły na każdym etapie montażu. Wykorzystywany osprzęt tylko od sprawdzonych dostawców i producentów- żadnej "taniej chińszczyzny". Cena uczciwie skalkulowana w stosunku do zainstalowanych komponentów i jakości wykonania. Nie jest najniższa, ale nie jest również przesadnie wysoka. Dobry produkt musi po prostu tyle kosztować... Polecam inwestorom szukającym dobrego projektu oraz jakości i estetyki wykonania.

Dariusz

Wszystko odbyło się wzorcowo, omówienie instalacji, zaplanowanie instalacji, potem montaż i pomoc w załatwieniu formalności z ENEA. W zasadzie trudno jest powiedzieć, że cokolwiek można było zrobić lepiej. Po prostu super.

Mikołaj

Prace wykonane zgodnie z zamówieniem. Kontakt bardzo dobry. W razie jakichkolwiek wątpliwości można liczyć na wyjaśnienia i poradę. Polecam.

Sławomir

Cała operacja zainstalowania systemu PV przez firmę Solarcon przebiegla szybko i sprawnie. Co więcej, wszystkie formalności włącznie z pośrednictwem w uzyskaniu kredytowania tej inwestycji, oraz złożeniem wniosku o dotację z programu rządowego "Mój Prąd" i oczywiście zgłoszeniem w zakładzie energetycznym zostały dopelnione przez Solarcon. Do nas należało tylko podjęcie decyzji o zakupie instalacji. Polecamy współpracę z Solarcon.

Bartłomiej

Najlepsza cena i ogromna kompetencja doradcy. Do tego świetni montażyści - sprawnie, szybko i czysto w domu.

Agata

Bardzo sprawna i rzeczowa prezentacja na spotkaniu w sprawie oferty. Dokładne odpowiedzi na zadawane pytania i wątpliwości , Podczas wizji lokalnej dopasowanie projektu do infrastruktury budynku (jak najmniejsza inwazyjność). Otrzymana wycena wraz z projektem bardzo czytelna. Pomoc w uzyskaniu kredytowania no i montaż bardzo sprawny i czysty, polecam.

Marcin

Firma w pełni profesjonalna. Do każdej instalacji podchodzą indywidualnie dobierając optymalny sposób montażu w zależności od panujących warunków technicznych i oczekiwań klienta, czego efektem jest maksymalna możliwa wydajność. Proces montażu przebiega bezproblemowo, a wykonawcy charakteryzują się doskonałym przygotowaniem zawodowym, zarówno w zakresie fizycznego montażu paneli jak też w zakresie montażu instalacji elektrycznej.

Kazik

Super obsługa, niebagatelna wiedza techniczna, super komunikatywność oraz niesamowita szybkość działania. Bardzo serdecznie wszystkim polecam.

Jakub

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

 1. Efektywność energetyczna

Pierwszym powodem, dla którego warto zainwestować w pompę ciepła, jest jej wysoka efektywność energetyczna. Pompy ciepła są w stanie wyprodukować 3-4 razy więcej energii cieplnej, niż wynosi ich rzeczywiste zużycie energii elektrycznej. Oznacza to, że za każde wydane 1 kWh energii elektrycznej, otrzymujesz 3-4 kWh energii cieplnej.

 1. Oszczędność finansowa

Dzięki efektywności energetycznej, pompy ciepła mogą znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Według badań przeprowadzonych przez naszą firmę Solarcon, przeciętna oszczędność wynosi około 40% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

 1. Wsparcie finansowe

W Polsce, w tym również w Poznaniu, dostępne są liczne programy dofinansowań i dotacji na instalację pomp ciepła. Dzięki temu inwestycja w pompę ciepła staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i szybko zwraca się koszty. Istnieje nawet lokalny program Poznania “Kawka Bis” z którego można otrzymać dotację na pompę ciepła przy zmianie z tzw. kopciucha. 

 1. Ekologiczność

Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, nie emitują szkodliwych gazów cieplarnianych. Zmniejszają nasz ślad węglowy i przyczyniają się do walki z globalnym ociepleniem.

 1. Niezależność energetyczna

Instalując pompę ciepła, stajesz się bardziej niezależny od dostawców energii. Pompa ciepła korzysta z energii zawartej w gruncie, wodzie czy powietrzu, której dostęp jest nieograniczony i bezpłatny.

 1. Komfort użytkowania

Pompy ciepła są ciche i łatwe w obsłudze. Dzięki nowoczesnym systemom sterowania, możesz dostosować działanie pompy do swoich potrzeb, a nawet sterować nią zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej.

 1. Trwałość i niezawodność

Pompy ciepła są bardzo trwałe. Średnia żywotność pompy ciepła to około 20 lat, a przy odpowiednim serwisie i konserwacji, może być nawet dłuższa.

 1. Wzrost wartości nieruchomości

Instalacja pompy ciepła może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości. Według badań, nieruchomości z ekologicznymi systemami grzewczymi są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych kupujących i mogą osiągnąć wyższą cenę na rynku.

 1. Możliwość chłodzenia

Pompy ciepła, w zależności od modelu, mogą również chłodzić pomieszczenia latem. To oznacza, że zyskujesz system 2 w 1, który zapewnia komfort termiczny przez cały rok.

 1. Odnawialne źródła energii są przyszłością

Rynek OZE, w tym technologia pomp ciepła, jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce i na świecie. Inwestując w pompę ciepła, inwestujesz w przyszłość i przyczyniasz się do rozwoju zielonej energii.

Prawidłowy montaż pompy ciepła to ważny aspekt, który gwarantuje długotrwałe i sprawne działanie instalacji. Wybierając firmę, która zajmuje się montażem – warto zwrócić uwagę zarówno na jej doświadczenie, umiejętności, jak i wiedzę. W CEIDG oraz KRS możesz w łatwy sposób sprawdzić, kiedy firma została zarejestrowana. Jeśli na jej stronie internetowej nie ma dostępnych referencji, możesz skontaktować się drogą mailową lub telefoniczną – i poprosić o nie. Monter, który cieszy się dobrą opinią i zrealizował dotychczas wiele udanych projektów – z chęcią Ci je przedstawi. Jeśli z kolei usłyszysz odmowę lub wymijające odpowiedzi – w Twojej głowie powinna zaświecić się czerwona lampka. 

Rozmawiając z przedstawicielem dopytaj również o inne istotne kwestie, w tym gwarancje oraz ich zakres, a także o pomoc w zdobyciu dofinansowania. Wówczas przygotowanie dokumentów będzie po stronie firmy. Dostępnych programów jest całkiem sporo, więc warto poświęcić tej kwestii trochę czasu. 

Jeśli z kolei chodzi o gwarancję pompy ciepła w mieście Poznań, zwróć uwagę przede wszystkim na jej długość. Mogą to być zarówno 3 lata, jak i 5. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia związana z tym, kto jest serwisantem. Taka informacja ułatwi rozwiązywanie jakichkolwiek problemów związanych z pracą urządzenia.

Wybierając firmę montującą pompy ciepła w Poznaniu, warto również przejrzeć jej opinie. Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, którym należy się kierować, jednak jeśli firma posiada sporo negatywnych opinii – weź to pod uwagę. Czerwoną lampkę powinny również zaświecić zbyt niskie ceny, czy konieczność przedpłaty 100% kwoty.

Uwzględniając powyższe kryteria, warto zauważyć, że nasza firma działająca na terenie Poznania i okolic, spełnia wszystkie te wymogi. Solarcon to zespół doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz pozytywne opinie od klientów. Firma oferuje pełen zakres usług – od instalacji, przez serwis, aż po konserwację pomp ciepła. Dodatkowo, jako lokalny dostawca posiadamy głębokie zrozumienie klimatu w Poznaniu i regionie, co przekłada się na efektywność i trwałość instalowanych systemów.

Przepisy dotyczące montażu pomp ciepła w Poznaniu nie są zbyt skomplikowane, choć dotyczą tak różnych obszarów, jak prawo budowlane, prawo wodne, czy prawo górnicze. Istnieje kilka podstawowych zasad, które trzeba wziąć pod uwagę, zanim rozpoczniemy instalację pompy ciepła.

Zasadniczo, montaż pompy ciepła nie wymaga pozwolenia na budowę, zgodnie z artykułem 29 ust. 2 pkt 16 i art. 30 ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994 r. Istnieją jednak wyjątki, które mogą dotyczyć także mieszkańców Poznania. Jeśli planujesz instalację pompy ciepła w budynku zabytkowym lub ubiegasz się o dofinansowanie z funduszy na odnawialne źródła energii, możesz potrzebować pozwolenia na budowę.

Pompy ciepła dzielą się na trzy główne rodzaje: powietrzne, wodne i gruntowe. Każdy z nich wymaga spełnienia innych formalności.

Pompy ciepła powietrzne są najprostszym rozwiązaniem. Nie wymagają one żadnych dodatkowych pozwoleń, o ile nie są instalowane na obszarach chronionych, takich jak tereny objęte programem Natura 2000.

Z kolei pompy ciepła wodne wymagają większej liczby formalności. Ze względu na fakt, że do ich działania konieczne jest wykonanie studni do ujmowania wód podziemnych, przepisy prawa wodnego i górniczego odgrywają kluczową rolę. Przy odwiertach przekraczających 30 metrów głębokości, konieczne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Pompy ciepła gruntowe zależą od rodzaju kolektora – pionowego czy poziomego. Ten pierwszy wymaga zgłoszenia planu montażu staroście, natomiast drugi nie jest objęty żadnymi dodatkowymi przepisami.

Szczególne zasady dotyczą instalacji pomp ciepła w budynkach zabytkowych lub na terenach chronionych. W takim przypadku konieczne jest uzyskanie zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków. W trosce o zachowanie unikalnej, historycznej tkanki miasta, Poznań dysponuje licznymi obiektami wpisanymi do rejestru zabytków. Montaż pompy ciepła w takim obiekcie wymaga wcześniejszego uzyskania zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Wracając do konkretnych typów pomp ciepła, najpopularniejszym modelem jest powietrzna pompa ciepła. Jej instalacja jest najmniej skomplikowana z punktu widzenia formalności. W przypadku Poznania, znanego z łagodnego klimatu, to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na efektywne ogrzewanie budynku zimą i schładzanie go latem, a także przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła wodne i gruntowe, choć bardziej skomplikowane do zainstalowania, mogą również znaleźć swoje miejsce w Poznaniu, szczególnie w przypadku większych obiektów lub tych, które mają dostęp do odpowiednich zasobów naturalnych. Pamiętajmy jednak, że instalacja tych typów pomp wymaga przestrzegania konkretnych przepisów prawa geologicznego, górniczego i wodnego, a w niektórych przypadkach – pozwolenia na wykonanie odwiertu lub planu ruchu zakładu górniczego.

Od 1 maja 2018 roku w Poznaniu obowiązuje uchwała antysmogowa. Jest ona skierowana do wszystkich użytkowników instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych. Ta uchwała wprowadza szereg wymagań, którymi muszą się zająć mieszkańcy, firmy oraz zarządcy budynków, jeśli chcą uniknąć wysokich kar.

Uchwała antysmogowa w Poznaniu:

 • Dozwala tylko na montaż urządzeń grzewczych spełniających normy emisyjne zgodne z Ekoprojektem.
 • Zakazuje stosowania najgorszej jakości paliw stałych.
 • Wyznacza terminy wymiany przestarzałych kotłów na nowe.
 • Zakazuje używania urządzeń na paliwa stałe w przypadku posiadania innego ekologicznego systemu ogrzewania.

Teraz, przyjrzyjmy się, jak w tym kontekście pompy ciepła mogą być kluczowym elementem w dążeniu do czystszego powietrza.

Dlaczego pompy ciepła są ważne w kontekście uchwały antysmogowej?

Zero emisji lokalnych: Pompy ciepła nie emitują bezpośrednio żadnych szkodliwych substancji, ponieważ nie spalają paliw. To oznacza, że nie wpływają na jakość powietrza w miejscu ich instalacji, czyli w Poznaniu. 

Wysoka efektywność: Pompy ciepła są wysoce efektywne. Mogą dostarczyć do 5 jednostek ciepła na każdą jednostkę zużywanej energii elektrycznej. To oznacza niższe rachunki za ogrzewanie i mniejszy ślad węglowy.

Zgodność z uchwałą antysmogową: Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliw stałych, są w pełni zgodne z uchwałą antysmogową. Dzięki temu unikniesz problemów z prawem i nie będziesz musiał martwić się o przyszłe zmiany w przepisach.

Podsumowanie

Uchwała antysmogowa w Poznaniu wymaga od nas wszystkich, abyśmy zadbali o jakość powietrza, jakim oddychamy. Pompy ciepła to nie tylko technologia zgodna z tą uchwałą, ale także sposób na efektywne i ekologiczne ogrzewanie domu.

Pamiętaj jednak, że wybór odpowiedniej pompy ciepła to nie wszystko. Aby cały system działał efektywnie i bezproblemowo, potrzebne jest prawidłowe jej zaprojektowanie i instalacja. Dlatego zachęcam do skonsultowania swoich potrzeb z doświadczonym fachowcem w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii.

Bądź częścią zmiany. Wybierz pompę ciepła. Zadbaj o czyste powietrze w Poznaniu.

Zakup i montaż powietrznej pompy ciepła w Poznaniu w 2024 roku to wydatek rzędu 40.000 – 60.000 zł netto dla domu o powierzchni ogrzewanej 150 m², zamieszkałego przez 4-osobową rodzinę. Pompy te cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem, głównie z powodu stosunkowo niższych kosztów w porównaniu do innych typów pomp ciepła.

Koszt zakupu i montażu powietrznej pompy ciepła wraz z fotowoltaiką wynosi około 80.000 – 100.000 zł. Pomimo początkowo wysokich kosztów, inwestycja w pompę ciepła jest opłacalna w dłuższej perspektywie, zwłaszcza w kontekście rosnących cen paliw kopalnych.

Końcowa cena montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników, takich jak jej parametry, powierzchnia i wykończenie budynku. Wszelkie szczegółowe kwestie można omówić z naszymi specjalistami w 3OZE, którzy doradzą najlepsze rozwiązania dla konkretnego domu i potrzeb jego mieszkańców.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Poznania lub jego bliskich okolic i myślisz o zakupie oraz montażu pompy ciepła, to zapewne zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę oraz ekipę specjalistów, której możesz zaufać w zakresie jej montażu.

Poznań to jedno z najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce, gdzie nowoczesne technologie związane z odnawialnymi źródłami energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wiele firm w tym rejonie oferuje sprzedaż oraz montaż pomp ciepła. Niemniej jednak, kluczem do sukcesu jest wybór firmy, która nie tylko zapewni wysokiej jakości sprzęt, ale również profesjonalne doradztwo oraz montaż.

Dlaczego warto wybrać firmę Solarcon w Poznaniu? Przede wszystkim ze względu na to, że oferuje ona kompleksowe usługi w zakresie montażu pomp ciepła w tym regionie. Eksperci z Solarcon doskonale wiedzą, jak dobrać odpowiednią pompę ciepła z uwzględnieniem specyfiki budynku, jego powierzchni, charakterystyki działki, wybranej marki oraz innych istotnych czynników.

Wyboru pompy ciepła nie można podejmować pochopnie. Trzeba wziąć pod uwagę jej efektywność, koszty działania oraz warunki gwarancji. Dlatego też Solarcon zapewnia wsparcie na każdym etapie decyzji – począwszy od doradztwa, przez montaż, a kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Podsumowując, jeżeli poszukujesz sprawdzonej i efektywnej pompy ciepła w Poznaniu, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z oferty specjalistów. Firma Solarcon to synonim doświadczenia, profesjonalizmu oraz indywidualnego podejścia do każdej realizacji. Dzięki współpracy z nimi, możesz mieć pewność, że Twój dom będzie cieszył się ciepłem przez wiele lat.